Så er det vel gratis!!!Denne historie er blevet
læst 3650 gange. Af: Gæst, uregistreret bruger Igennem flere år har jeg været i føtex, Aalborg
og det er ikke småting, at vi servicemedarbejder/kasseass. bliver udsat for.
det kan ske at når man sidder ved kassen, bliver nødt til at ringe til en afdeling og få en stregkode eller ligende... men kommentaren fra kunden er enten at... Så er den vel gratis eller jeg så den til xx kr. Og hvad hjælper det mig?? jeg skal altså ha en stregkode, og halvdelene af gangene er den oplyste pris forkert (mindre end prisen.)
Noget andet der kan "tænde" mig helt af, er hvis en vare er kodet forkert, altså hvis prisen er forkert. Så for man ellers ikke så pænt af vide; det er da også utroligt, i unge mennesker kan heller ikke finde ud af noget så simpelt, som at sidde ved en kasse... Jamen hør her gamle kælling, det er ikke mig der koder varen.
Men den kunde der overgår alle, var en julestresset dame, som skulle ha´114 kr. tilbage, så jeg lå pengene til hende, og dum som hun er, flår hun sedlen til sig, så alle mønter flyver ud til alle sider. Og så kalder hun for en lille møg tøs, som ikke kunne finde ud af noget som helst!!
Jeg kunne blive ved med at komme med historier om dumme og sindsforvirret kunder, med jeg stopper her...
3. februar 2004.
Kommentarer til denne historie: jaja. Lkuller - 4. februar 2004 20:24. Det er virkli utroligt at.... Lou82 - 3. februar 2004 22:49. Re: Det er virkli utroligt at.... Bilde - 3. februar 2004 23:01. Re: Det er virkli utroligt at.... Dawich - 4. februar 2004 0:42. Re: Det er virkli utroligt at.... Ølskylderen - 4. februar 2004 13:33. Re: Det er virkli utroligt at.... Føtexbabe - 4. februar 2004 20:23. Re: Det er virkli utroligt at.... Mfly - 16. juni 2006 21:44. Re: Det er virkli utroligt at.... Htkirsten - 4. februar 2004 14:43. Re: Det er virkli utroligt at.... Netto-p - 6. februar 2004 23:33. Re: Det er virkli utroligt at.... Faktanettokvickly-man - 6. februar 2004 23:39. Kommentér historien (ny tråd) |